Mã SP DS-2CD2T47G2P-LSU/SL
Giá: Liên hệ
Tình trạng Còn hàng
Tư vấn mua hàng Hotline: 0939901567
Camera ColorVu màu 24/7 4MP góc siêu rộng 180°.
- Cảm biến hình ảnh: 2 camera × 1/2.5” Progressive Scan CMOS.
- Độ phân giải: 3040 × 1368.
- Độ nhạy sáng Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with light.
- Đèn trợ sáng lên đến 40m.
- Chống ngược sáng thực 130dB WDR.
- Chức năng bù ngược sáng BLC.
- Chức năng giảm nhiễu số 3D DNR.
- Chức năng chống sáng chói HLC.
- Hỗ trợ đèn & loa báo động.
- Tích hợp micro thu âm và loa đàm thoại 2 chiều.
- Chống báo giả bằng thuật toán deep learning phân biệt người & phương tiện.
- Tiêu chuẩn chống bụi và nước: IP67 (thích hợp sử dụng trong nhà và ngoài trời).
Mô tả sản phẩm
Thông số kỹ thuật
Model
DS-2CD2T47G2P-LSU/SL (C)
Camera
Image Sensor
2 × 1/2.5' Progressive Scan CMOS
Max. Resolution
3040 × 1368
Min. Illumination
Color: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with light
Shutter Speed
1/3 s to 1/100,000 s
Angle Adjustment
Pan: 0° to 355°, tilt: 0° to 90°, rotate: 0° to 360°
Lens
Lens
Fixed focal lens, dual lens, 2.8 mm
FOV
2.8 mm, horizontal FOV: 180°, vertical FOV: 81°
Aperture
F1.0
Lens Mount
M12
Iris Type
Fixed
Depth of Field
2 m to ∞
Illuminator
Supplement Light Type
White Light
Supplement Light Range
Up to 40 m
Smart Supplement Light
Yes
Video
Video Compression
Main stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264
Sub-stream: H.265/H.264/MJPEG
Video Bit Rate
32 Kbps to 8 Mbps
Scalable Video Coding (SVC)
H.264 and H.265 encoding
Region of Interest (ROI)
1 fixed region(s) for main stream
Audio
Audio Type
Mono sound
Environment Noise Filtering
Yes
Audio Compression
G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC
Image
SNR
≥ 52 dB
Day/Night Switch
Day, Night, Auto, Schedule
Image Setting
Image Enhancement
BLC, HLC, 3D DNR
Image Parameters Switch
Wide Dynamic Range (WDR)
130 dB
Network
Protocols
User/Host
Up to 32 users. 3 user levels: administrator, operator and user
API
Open Network Video Interface (Profile S, Profile G, Profile T), ISAPI, SDK
Simultaneous Live View
Up to 6 channels
Interface
Alarm
1 input(s), 1 output(s) (max. 24 VDC/24 VAC, 1 A)
Audio
1 input (line in), terminal block, max. input amplitude: 3.3 Vpp, input impedance: 4.7KΩ, interface type: non-equilibrium,
1 output (line out), terminal block, max. output amplitude: 3.3 Vpp, output impedance: 100 Ω, interface type: non-equilibrium
Built-in Microphone
Built-in Speaker
Max. power consumption: 1 W, max. sound pressure level: 10 cm: 97 dB.
On-board Storage
Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 256 GB
Hardware Reset
Ethernet Interface
1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port
Event
Basic Event
Smart Event
Linkage
General
General Function
Anti-banding, heartbeat, mirror, flash log, pixel counter
Power
12 VDC ± 25%, 0.88 A, max. 10.5 W, Ø 5.5 mm coaxial power plug, reverse polarity protection,
PoE: 802.3af, Class 3, 36 V to 57 V, 0.35 A to 0.22 A, max. 12.5 W
Startup and Operating
Conditions
-30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing)
Material
Front cover: metal, body: metal, bracket: metal
Ingress Protection
IP67
Dimensions
118.6 mm × 105.1 mm × 306.5 mm
Weight
Approx. 1400 g
- Bảo hành: 24 tháng.
Đang tải bình luận,....
sản phẩm bán chạy
Giảm 38%
Lắp đặt trọn bộ 04 camera quan sát CCTV-HAC-B1A21P-U-IL-A
Mã số: CCTV-HAC-B1A21P-U-IL-A
871
3.200.000 đ
Giảm 42%